
Chaberské skautky bojovaly v celopražském kole mezi dvanácti týmy
Nejmladší skautky, chaberské světlušky Sasanky, výhrou na pražském krajském kole postupují na republiku!

První červnový víkend se naše chaberské nejmladší skautky utkali na celopražském kole s dalšími 11 holčičími týmy. V kunratickém lese několik hodin plnily úkoly, bez doprovodu se orientovaly v lese, s úsměvem na líci. Vždy si jdou závody hlavně užít: s plnou koncentrací, ale humorem, vzájemným nasloucháním a pomocí. Ano některé nejsou super fyzicky zdatné a do kopečka je třeba pomoci, vytáhnout, nenechat na holičkách, když někdo klesne na mysli. Slečny mají 8- 11 let, znají se rok až dva.

Možná Vás zajímá v čem se soutěží: kromě uzlů, orientace v mapě je to také první pomoc, vaření, šifry a logika, řešení neobvyklých životních situací, poznávání a určování fauny a flóry, fyzická zdatnost, doprava, vyhledávání informací, táboření nebo šetrné chování. Celkem 10 stanovišť.
Bylo celkem horko, ale stín lesa byl záchranou. Nejde primárně o nejrychlejší čas a body z úkolů. Důležitější je pozitivní společný zážitek, spolupráce a podpora sounaležitosti se skautským hnutím přesahující oddíl. V rámci programu si poradit s aktuálními výzvami dnešního světa.

Chaberský oddíl má krátkou tradici, vznikl v roce 2023. Už ale víme, od našich chaberských seniorů, že tu historicky oddíl existoval a určitě kořeny vypátráme. Těšíme se na vyprávění a děkujeme paní Růženě Klimešové, která tuto historii zmínila.