
U kostela se uklidilo, pomohli i studenti z Victoria High School
V květnu a červnu proběhl úklid u kostela: slovo dalo slovo a uklidilo se velké množství kamínků a šterku. Používal se při stavebních úpravách kostela a zůstal nevyužit.
Díky špatné přístupnosti brankou musel být naložen ručně lopatami a vyvezen na kolečku. Několik desítek koleček.
Připojili se také studenti z Victoria High School, kteří naši městskou část oslovovili s možností zapojení do dobrovolnictví. 11 mladých mužů 1 slečna strávili odvozen 1 dopoledne. Následně ještě pleli záhony a růže u kapličky před úřadem. S vtipem si vymysleli závody s kolečky. Kdo rychleji odveze co nejvíc kamínků.

Studenti za odměnu se Standou Vyšínem okoukli zvonici i kostel. Pan učitel, sám varhaník, obdivoval naše varhany.
Studenty viděl z okna Standa Hloušek a otevřel hostinec U Míšků mimo otvíračku, samozřejmě si dali i s panem učitelem jen limonádu. Občerstvení dodal také Honza Kalenda.

Akce by neproběhla bez podpory farnosti, zejména Pavíny Trpkošové, Cyrila Radiny, Jirky Hanuše, Tomáše a Emila Polívky. Dále pomohli Petr Němečk, Michal Šotola, Standa Vyšín a Radka Mlynárová.


Sekání trávy jde zejména za Cyrilem Radinou. Věříme, že se budu upravené okolí kostela a zvonice líbit.