Vánoční turnaj ve stolním tenise

Včera proběhl vánoční turnaj ve stolním tenise v místní základní škole, organizovaný TJ ZŠ Chabry. Zúčastnily se 3 ženy a 13 mužů z Chaber a blízkého i vzdálenějšího okolí. Jelikož turnaj byl uveden bez omezení,  zúčastnilo se také 6 závodních hráčů, 4 z nich obsadili první posty.

Konkurenci v mužské kategorii neměli:
1. Michail Taranko
2. Jaromír Radouš – zástupce Chaber, tleskáme!
3. Rostislav Novosad
4. Václav Čejka

Zúčastnit se nakonec nemohli přihlášení chaberští junioři mladší 15ti let.  Toto omezení nezná ani Soutěžní řád stolního tenisu České asociace stolního tenisu. I v 1. třídě stolního tenisu může hrát žák za muže, podobně i v jiných sportech. Navíc byl turnaj vypsán muži, ženy bez omezení. Toto organizační nedorozumění nás skutečně mrzí.

V ženské kategorii byla situace jednodušší:
1. Michaela Hronková
2. Kateřina Sýkorová
3. Zuzana Bártů

Abychom vyšli vstříc i nezávodním, amaterským hráčům, napadlo nás s chaberskými amatérskými nadšenci uspořádat po novém roce HOBBY amatérský turnaj ve stolním tenise. Věříme, že se podaří. Dle zájemců připravíme soutěž adekvátní účastníkům, přednost budou mít samozřejmě chaberští občané. Nejde o vrcholové výkony, ale o zábavu, společné sdílení a prima sportovního ducha: o to v amatérské úrovni jde především. Držte  nám palce! Hezký start do nového roku 2019.